Çok işlevli su aparatının, turizm bölgesi faaliyetli kaplıcalar, havuzlar gibi alanlarda insanlar tarafından eğlencelik olarak da kullanımı düşünülmüştür. Örneğin; Grup halinde deniz içerisinde oturur konumda güneşlenmek, suda yorulmadan vakit geçirebilmek ve sohbet etmek imkanları sağlar. Sırt üstü yatarak su yüzeyinde güneşlenmek yüzüstü yatarak sörf tahtası gibi kullanılarak su sporları yapmak yorulmadan gerekirse can yeleği gibi giyebilmek 2 kişiyi birbirine bağlayabilmek ve birçok kullanılabilecek şekilleri ile eğlenceli bir aparat konumundadır.

Çok işlevli su aparatı aynı zamanda suda boğulma vakalarının azalması ve risklerin azaltılması noktasında da yararlılık gösterir. Denizde veya benzeri ortamlarda birçok ani sağlık sorunu yaşanabilmektedir. Bunlara örnek; kramp, mide kanaması, basınca dayalı solunum yetersizliği, kalp krizi, bayılma başlangıcı, güneş çarpması, bilinç kaybı vb. bu gibi durumlarda kullanıcı aparatın bir ucundaki dairesel boşluğu kafasına geçirdiğinde bilinci kapalı olsa dahi suda batmayacaktır ve fark edilecektir.

YAŞLILAR

Deniz kenarlarında oturdukları, kaplıcalarda havuz kenarına tutunarak durdukları ve sohbet ettikleri gözlemlenmiştir. Grupsal olarak denize girmekte suda durmakta tereddüt ettikleri ve yeteri kadar su ile vakit geçiremedikleri izlenmiştir.

AŞIRI KİLOLULAR

Bu grupta olanlar da kilo sorunu yüzünden suda yeteri kadar efor sarf edemedikleri için su aktivitelerine yakın olamamakta genelde deniz içinde değil sahilde kalmayı tercih etmekte ve su aktivitelerinden yararlanamamaktadırlar.

HAMİLELER

Gerek kendisi gerekse taşıdığı bebeğinin güvenliğini düşünerek risk almamak adına su içerisinde gereksiz hareketlerden kaçınırlar. Düşük riski, boğulma riski, yorgunluk vb. sebeplerden deniz ve havuz ortamlarına yaklaşma konusunda tedirgindirler.

ENGELLİLER

Bu grupta gerek tek başına gerekse refakatçisi tarafından deniz ve havuz ortamında tedirginlerdir. Bu alanda kullanılabilecek özel bir aparat bulunmadığından acil bir durumda sudan çıkarılmanın kolay olmadığını bildiklerinden yeteri kadar deniz aktivitelerinde bulunamazlar.

FİZİK TEDAVİ GÖRENLER

Bu gruba özellikle kaplıca ve deniz suyu tavsiye edilir. Lakin suda kalma süreleri yeteri kadar uzayamadığından tam su tedavisi yapamazlar. Suda güvenli bir şekilde kalabilmeleri su egzersizi yapabilmeleri için yardımcı ve tamamlayıcı bir aparata ihtiyaç duyarlar.

BEL FITIĞI, OMURİLİK SORUNU, ÖNCESİNDE KALP KRİZİ GEÇİRENLER, DAMAR DOLAŞIM VE NEFES DARLIĞI SORUNU OLANLAR

Kendilerine özellikle denizde güvende hissedemezler. Suda başlarına gelebilecek beklenmedik bir sorun ve panik durumunda telaşa kapılabileceklerini düşünürler. Ayrıca hayati risk faktörlerinin artabileceği düşüncesini taşırlar. Ani bir durumda suda kaybolma, batma, fark edilmeme ve boğulma içgüdüsü taşırlar.

YÜZME BİLMEYENLER VE FOBİSİ OLANLAR

Çok yönlü ve güvenilir bir aparat sayesinde fobilerini yenmeleri daha hızlı yüzme öğrenmeyi kavrayabilmeleri ve telaşa kapılmalarının engellenebilmesi deniz atı aparatı sayesinde mümkündür.

DENİZ VE HAVUZ EĞLENCESİ

Özellikle kalabalık deniz aktivitelerinde çok yönlü fonksiyonel kullanımından dolayı bireylerin kendilerince de geliştirebileceği oyun şekilleri ile eğlenceli bir su aparatı olarak düşünülebilir.