Tüm bu gözlemler ve araştırmalar neticesinde her yaşa ve kullanım amacına hitap edebilecek şekilde dizayn edilen “DENİZATI” aparatının başlıca özellikleri şöyledir.

 1. Tam ortasına oturulduğunda sandalye konumuna gelir. Aparat suya gömülür. Denge kulaklıkları sayesinde denge sağlanır. Kişiyi omuz seviyesinde su üzerinde oturur konumda tutar.
 2. Sırt üstü yatıldığında deniz yatağı olarak işlev görür.
 3. Yüzüstü yatıldığında deniz sörfü olarak kullanılabilir.
 4. Her iki halkalardan kollardan geçirilerek giyildiğinde sabit can yeleği konumuna gelir.
 5. Sahilde taşlık zeminlerde iki kişi tarafından oturak olarak da kullanılabilir.
 6. Halkalar suda kişiyi ani bir olumsuzluğa karşı koruma amaçlı olduğundan hemen boynundan geçirilerek kişi kendisini batmaya karşı koruma altına alabilir.
 7. Boğulma esnasında kişiyi kurtarmak içi aparatın bir ucu kazazedeye uzatılarak, ya da baygınsa kafasına geçirilerek su üzerinde kalması ve kurtarıcıya engel teşkil etmemesi sağlanır. Eğer kurtarıcı da zor anlar yaşıyor ise o da kendisini aparatın diğer halkasına sabitleyebilir ve kazazededen kopmadan kalabilir. Hatta suda çok uzun zaman yorulmadan durulabilir.
 8. Tek bir aparat su içerisinde 4 kişiyi tutunarak suda tutabilecek kaldırma gücüne sahiptir. “DENİZATI” üzerine oturulduğunda 150kg.a kadar bir insanı suda batmadan sandalye konumunda tutabilir.
 9. Üç aparat çaprazlama kullanıldığında en az 6 kişiyi olumsuz hava şartlarında birbirlerinden kopmadan bir daire oluşturacak şekilde su üzerinde tutabilir.
 10. “DENİZATI” aparatı güneşten tuzlu sudan etkilenmez. Şişirme derdi ve patlama sorunu yoktur. Kolay deforme olmaz, kolaylıkla kopmaz. Esnek ve sağlam yapıdadır
 11. “DENİZATI” aparatı 250-300g. hafif olup, mavi, kırmızı, yeşil ve sarı olarak 4 renkte tasarlanmıştır. Orijinal karton kutu ambalajda sunulmuştur.